160,00zł
Kamera termowizyjna FLIR E6-XT to zaawansowany instrument pomiarowy do wykonywania termogramów o największych rozdzielczościach i dokładnościach. Sprzęt wyposażono w detektor o rozdzielczości 240 x 180 pikseli, który pozwala z największą precyzją sprawdzać rozkład temperatur. Dzięki zastosowaniu szerokokątnego obiektywu kamera będzie się świetnie sprawdzać w ciasnych zakamarkach i w zaułkach przeróżnych instalacji. Duże pole widzenia to mniejsza liczba termogramów do zobrazowania całości badanego elementu. Kamera charakteryzuje się szerokim zakresem rejestrowanych temperatur, co pozwala wykorzystywać ją w różnego rodzaju zadaniach pomiarowych.
Kamerę termowizyjną FLIR E6-XT obsługuje się intuicyjnie. Obraz i menu wyświetlany jest na kolorowym ekranie o przekątnej 3 cale. Wybór funkcji pomiarowych odbywa się za pomocą 4 klawiszy, a rejestracji zdjęcia dokonuje się bez odrywania dłoni od instrumentu za pomocą włącznika spustowego. Dane pomiarowe zapisywane są w wewnętrznej pamięci kamery. Zdjęcia przegrywa się do komputera za pomocą portu USB – po podłączeniu do peceta kamera rozpoznawana jest jako zewnętrzny nośnik pamięci. Wymienny akumulator umieszczony w uchwycie pozwala pracować bez przerw nawet 4 godziny. Do kamery E6 dołączone jest darmowe oprogramowanie FLIR Tools służące do zarządzania plikami pomiarowymi, ich edycji graficznej pod kątem kolorystki i dodawania komentarzy, a także tworzenia spersonalizowanych raportów pomiarowych.
Oprogramowanie wewnętrzne kamery FLIR E6-XT rejestruje trzy rodzaje danych obrazowych – fotografie w zakresie światła widzialnego do identyfikacji obiektu, zdjęcia termalne przeznaczone do analiz rozkładu temperatur i pliki w technologii FLIR MSX, czyli połączenia tych dwóch typów zobrazowań. Model ten został wyposażony dodatkowo możliwość zapisu w trybie „zdjęcie w zdjęciu”, w którym w jednym pliku JPG rejestrowane są termogramy i obraz w zakresie światła widzialnego. Funkcja ta ułatwia analizowanie wyników. W oprogramowaniu pomiarowym znajdziemy także możliwość rejestrowania danych w postaci izotermy i sygnalizację wizualną zdefiniowanych przez użytkownika temperatur na termogramie.